ExtraForum - 1299 Private Serverlar - Server Dosya Paylaşımları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ExtraForum - 1299 Private Serverlar - Server Dosya Paylaşımları

Güncel Paylaşım Forumu !

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Eğlence Başladı Rütbeni Seç! TIKLA
Moderatör Alımı Başladı TIKLA

VisuaL basic 6.0 dersim Hesap makinası we birazcık tanıtım(Kendi megim alıntı deildir !!!) 1

YazarMesaj
CeRKeS
Level 45
Level 45

Rep Puanı Rep Puanı : 2

VisuaL basic 6.0 dersim Hesap makinası we birazcık tanıtım(Kendi megim alıntı deildir !!!) 1 Empty
MesajKonu: VisuaL basic 6.0 dersim Hesap makinası we birazcık tanıtım(Kendi megim alıntı deildir !!!) 1   VisuaL basic 6.0 dersim Hesap makinası we birazcık tanıtım(Kendi megim alıntı deildir !!!) 1 Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 8:41 am

Merhaba Arkadaslar Vb6 Dersime hos ggeldiniz Bu dersim ilk ooldugu için kolay alıstırmalarlan baslıcaz
şimdik vb6 mızı açıyoruz
File<New Project Yada direkmen CtrL +N yapabilrsiniz
standart exe yi seçiyoruz
ve daha sonra onumuze bir form çıkıyor yanında kutucuklar "Anam bu nedir Dediğinizi biliorm" Merak etmeyin herşey yawas yawas
En sol Ust Seçmek için kullanılır formda bi yere tıkladıgınız zaman otomatik gelir deneyince gorursunuz
Onun solundaki Arka plan dır Gereksiz bence en azından şimdilik TebessümTebessümTebessüm
A harfi bulunan labeldir Genelde Acıklama için kullanılır
abl ise texbox tır buraya yazı yazarız
5. ise dramedir koxplarda gormussunuzdur ustte atack kayıt pot fln die ;)
6. Command Button dur
7. Check Box tır seçim için forma ne kadar koyarsanız hepsini bi anda sece bilrsiniz.
8. Radio button denilr ama VB6 Da optionBox adıyla geçer bunda sadece birine tıklanır mesela sahnede iki uç tane yaptınız
Ornek yanlarında butonun simgesi oldugunu dusunun
bu Salo her Kimse Guzel Anlatamıo
Sewdim guzel Anlatıo
Bizle kafa Buluo
Bunlarda sadece birini seçebilrsiniz hepsi ayrı fikirleri one surdugu için
şimdiki ilk dersimiz için bize gerekli olanları ogrendik
ufak MsgBoxlardan baslıyalım isterseniz
şimdiiik formumuza bir tane commandBox yani button ekleyin
butona çift Tıklayın
yazın
A = 5 'yada kendi istediğin bi sayı
B = 4 'yada kendi istediğin
C =Val( A) +Val (B) 'hangi islemin yapılmasını istiosan + topla -cıkar * carp /bol mod modunu al demek
MsgBox C
Val ları açıklayayım isterseniz
Vb 6 werdiğimiz degerleri metin olarak algılıyor sayı olaraq algılamazı için Val yani Value yazmamıs z sart ......
bi sayının karesini aLmak istiosanız
A = 5 'istediğin sayı Bende de ne biçim takıntı warsa paso 5 4 gidiom Mutlu
B =Val(A) *Val (A)
MsgBox B
bu sekilde anca kucuk programlar hazırlayabilsiniz we baslakarı kullanamaz sonraki dersimizde gorusmek uzere
sonraki dersimizde Birazcık daha kaliteli program yapacaz
Barnaqtan sonra burdayım By ;)
Alıntı yapanı Eşşekler kowalasın.... sace Eşşekler Deil Tum geveze Alemi!! Tebessüm

VisuaL basic 6.0 dersim Hesap makinası we birazcık tanıtım(Kendi megim alıntı deildir !!!) 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» VisuaL basic 6.0 dersim Hesap makinası we birazcık tanıtım Orta Seviye (Kendi megim alıntı deildir !!!) 2
» ders 4 oluo heralde buda :D aLıntı Deildir Rasyonel sayılar
» Visual Basic Double
» Visual Basic Nedir?
» Visual Basic Derleyici