ExtraForum - 1299 Private Serverlar - Server Dosya Paylaşımları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ExtraForum - 1299 Private Serverlar - Server Dosya Paylaşımları

Güncel Paylaşım Forumu !

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Eğlence Başladı Rütbeni Seç! TIKLA
Moderatör Alımı Başladı TIKLA

Forex Eğitim Sitesi

YazarMesaj
nullsix
Sponsor
Sponsor
nullsix

Rep Puanı Rep Puanı : 0

Forex Eğitim Sitesi  Empty
MesajKonu: Forex Eğitim Sitesi    Forex Eğitim Sitesi  Icon_minitimePtsi Ocak 20, 2020 11:31 am

Forex Eğitim Sitesi

Forex kelimesi, foreign exchange market kelimelerinin kısaltılmış halidir. Bildiğiniz gibi bu piyasada; altın, bakır, petrol gibi emtialar satın alınmaktadır. Ayrıca dünyanın önemli borsalarında işlem gören dev şirketlerin hisse senetlerini de forex platformları üzerinden alma şansı bulabilmekteyiz.

Peki Forex Ne Kadar Güvenli?

Forex yatırımcılarının yaptığı en büyük hatalardan biri, zarar durdurmaktan çekinmeleridir. Zarar durdurma kelimesinin İngilizce kullanımı, Stop Loss şeklindedir. Stop loss kullanmak demek, zararımızı belirli bir seviyede tutabilmek demektir. Örneğin 100 dolara aldığımız bir emtia, 98 dolara inince, zararım durdurulsun ve emtia satılsın diye emir verebiliriz. Böylece zararımızı sadece ve sadece % 2 ile sınırlandırmış oluruz. Fakat bir zarar durdurma emrini, önceden vermez isek ve emtia örneğin 100 dolardan 70 dolara düşer ise, % 30 gibi büyük bir zarara uğrarız.

Zarar Durdurma işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler, https://medium.com/balansfx/takip-eden-zarar-durdurucu-ve-expert-advisor-nedir-b71514becc5 sayfası içerisinde bulunabilir.

Kaldıraç kullanarak işlem yapmalı mıyım?

Kaldıraçlı işlemler, elinizdeki paranın kat kat fazlası ile herhangi bir enstrümanı almanızı sağlar. Platformlar sizlere genelde x100 kaldıraçlı işlem imkanı sunar. Böylece elinizde 1000 dolar verken, 1000 x 100 = 100.000 dolarlık alım yapabilirsiniz.

Fakat platformların size kaldıraçlı işlem yapma hakkı vermesi demek, bu kaldıracı kullanmak zorunda olduğunuzu göstermez. Birçok yatırımcı, kaldıraç kullanmadan da işlem gerçekleştirmektedir. Zira kaldıraç kullanılması durumunda, kazançlar büyük olabileceği gibi, zararlar da pek büyük olabilir.

Yatırımcı Psikolojisi Kritik Önem Taşıyor

Yatırımcılar, satın aldıkları ürün düştüğü zaman, yenilgilerini genelde kabul etmezler. Ürünümün fiyatı nasıl olursa yükselir diye güvenirler. Ve zarar durdurma yapmazlar. Bu yatırımcı psikolojisi, kaybetmeye mahkum bir psikolojidir. Bu bağlamda, hislerimizi bir kenara bırakarak yatırım kararları almamız oldukça değerlidir.

Yatırımcı Psikolojisi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz, medium.com/balansfx platformuna giriş yapabilirsiniz.

Forex ile ilgili kapsamlı eğitim dökümanları, https://medium.com/balansfx/ sayfasında sizleri bekliyor.

Forex Eğitim Sitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forex günlük analiz sitesi - Forexyorumla.com
» Yurtdışı eğitim | Global-yurtdisi-egitim.com
» Forex ile Para Kazanma Sanatı
» Geleneksel Forex Yarışması Başlıyor
» Forex firmaları rehberi - Forexrehber.com