ExtraForum - 1299 Private Serverlar - Server Dosya Paylaşımları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ExtraForum - 1299 Private Serverlar - Server Dosya Paylaşımları

Güncel Paylaşım Forumu !

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Eğlence Başladı Rütbeni Seç! TIKLA
Moderatör Alımı Başladı TIKLA

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması

3 posters
YazarMesaj
ALPA
Site Kurucusu
Site Kurucusu
ALPA

Rep Puanı Rep Puanı : 32

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Empty
MesajKonu: Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması   Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 5:31 pm

Bir çok fotoğraftan oluşan yarım daire şeklindeki bir panoyu andıran, şu sıralar çok popüler olan bir çalışmayı en basit şekilde nasıl yapacağımıza bir göz atalım.

Aslında bir arkadaşım resmi gösterip nasıl yapabiliriz, diye sorunca nasıl yapılabileceğini gösterirken, ders halinde anlatmanın da iyi bir fikir olacağını düşündüm. İlla ki sitelerinde veya başka çalışmalarınızda bu tür bir kullanıma yer vermek isteyebilirsiniz.

Öncelikle Photoshop'ta 900x700 ebatında boş bir sayfa açıyorum. Bu çalışmada kullanmak istediğim resimleri sahneye aynı boyutlarda ve orantılı aralıklarla yerleştiriyorum. Bu düzenleme esnasında üst kısımdaki Align (Hizalama) panelini kullanabilirsiniz.

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim001_1

Layers panelinden bütün layerleri seçerek sağ tıklayıp Merge Layers diyorum. Bu işlem ayrı ayrı olan bütün layer'ları tek bir layer haline getirecektir.

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim004

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim002

Daha sonra layer seçili iken Edit > Transform > Warp seçiyoruz.

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim003

Resmin orta kısımlarında beliren noktaları içeri doğru çekiyoruz, üstten ve alttan aynı işlemleri yapıyoruz. Warp özelliği resimlerinizi boyutlandırırken orantılı olarak birden fazla köşeyi kullanarak boyutlandırmanızı sağlar.

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim005

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim006

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Resim007

Biraz daha düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer mümkün olursa bir daireyi referans alarak yaparsanız daha gerçekçi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Farklı unsurlar da ekleyerek çalışmanızı zenginleştirebilirsiniz. Çok aşırı bir gerçekçiliği olmasa da en basit haliyle bu şekilde bir çalışma ortaya çıktı. En azından mantığını anlamanıza yardımcı olacağını düşünüyorum.
http://www.weyyo.com
by fire
Sponsor
Sponsor
by fire

Rep Puanı Rep Puanı : 41

MesajKonu: Geri: Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması   Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 4:02 am

saol
https://extra.yetkin-forum.com
DARKDANTE
Sponsor
Sponsor
DARKDANTE

Rep Puanı Rep Puanı : 10

MesajKonu: Geri: Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması   Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması Icon_minitimeC.tesi Mayıs 09, 2009 4:30 pm

sağol

Perspektif Fotoğraf Panosu Çalışması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bakim Calismasi
» Ozel bakim calismasi
» 29 Mayıs - Ozel bakim calismasi
» Fotoğraf Galerisi Sitesi - Fotografkutusu.com
» Greenbox Etkinlik Fotoğraf Çekimi - Greenboxturkiye.com